Sisukaart

  .: Tutvustus
  .: Hiina meditsiin
    Akupunktuur
    Gua sha
    Toitumisteraapia
    Keelediagnostika
  .: Ayurveda
  .: Teraapiad
  .: Jooga
  .: Artiklid
  .: Huvitavat kuulamist
  .: Muu huvitav
  .: Kontakt
 
» Hiina meditsiin » Akupunktuur

Akupunktuur on tuhandeid aastaid vana Hiina meditsiini ravimeetod.mille eesmärgiks on taastada inimkehas takistusteta eluenergia ehk Qi liikumine.
Kuidas see siis toimib?
Inimkehal leidub tuhandeid punkte, mida nimetatakse akupunktideks ja mis on oma korda energiakanalite ehk meridiaanide kaudu ühendatud meie organitega. Mööda neid meridiaane toimubki kehas Qi liikumine ning kui inimene on terve, siis liigub see kehas takistusteta. Hiina meditsiini teooria järgi on valu esimene märk eluenergia seiskumisest ja siin tulebki meile appi akupunktuur. Akupunktuuri abil võime suunata lisaenergiat sinna, kus on energia puudujääk ning hajutada sealt, kus seda ülearu.

Akupunktuuri kaart
Nõelravi

Akupunktuur kasutab energia liikuma panemiseks erinevaid meetodeid, enam levinuteks on nõelravi, moksateraapia, akupressuur ning akukleebised.

Nõelravi eesmärgiks on imepeenikeste nõelte abil stimuleerida või hajutada energia kulgu energiakanalites. Mõjutamine toimubki nõela torkamisega kanalil paiknevasse akupunkti. Vastavalt tehnikale toimub energia mõjutamine kas, kanalis või kanaliga ühenduses olevas organis.

Moksateraapia põhimõtteks on energia liikumise taastamine ravimtaimest sigari põletamisel saadud kuumuse abil. Moksat kasutatakse üldjuhul külmast ja niiskusest tekkinud energiablokaadi kõrvaldamiseks.
Akupressuur on tehnika, kus samu punkte mõjutatakse sõrmeotstega. Vastavalt sellel kas tehnika on hajutav või stimuleeriv, saavutatakse energia tasakaal siis kas kanalis või organis.
Punktmassaaz ehk akupressuur on ka väga hea ja populaarne vahend enesetervendamiseks kergematest haigustest.
Moksateraapia
Akukleebis Akukleebise eesmärk on vähendada või eemaldada valu energiavoo liikuma panemisega kanalis.
Üldjuhul kasutatakse kahte tüüpi kleebiseid- magnetiga ja hologrammiga.
Kleebise holograafiline või magnetiline struktuur tekitab erinevaid vibratsioone, mis omakorda stimuleerib eluenergia liikumist meridiaanides.
Kleebiseid on hea kasutada siis kui mingil põhjusel ei ole võimalik nõela panna, kas on tegemist lapsega või mõnest muust kehalisest eripärast tingitult. Kleebiseid saavad kasutada ka inimesed kes tahavad ise oma tervendamisega tegeleda. Hea on muidugi enne spetsialistil endale selgeks teha punktid kuhu ja kuidas neid pannakse. Akukleebised on ka head haigusjärgseks raviks ja profülaktikaks.

 
Ole terve  Tel. +372 5068236  E-mail: andres[at]oleterve.eu