Mis on Ayahuasca

Sajandeid on Amazonase pärismaalaste hõimud kasutanud pühasi ravimtaimi võimsa Ayahuasca väättööristana psüühilise, emotsionaalse ja spirituaalse ärkamise ja tervendamise tarvis. Üheks selliseks ravimiks on Ayahuasca, mis Quechua indiaanlaste keelest tõlkes tähendab “Hinge väät”

Olles olnud peaaegu täielikult ignoreeritud Lääne tsivilisatsioon poolt sajandeid, on äratanud Ayahuasca viimasel ajal suurt huvi akadeemikute, arstide, filosoofide, kunstnikute ning müstikute hulgas oma salapärane ravi-ja õpetlike omaduste tõttu.

Arvatakse, et Ayahuascast võib saada “meie aja ravim”, andes lootust inimestele, kellel on väidetavalt “ravimatu” haigus nagu vähk, HIV, ja Parkinsoni tõbi, samuti krooniline depressioon, ärevus ja narkootikumide sõltuvus. Ayahuasca võib anda väärtuslikku teavet sotsioloogiliste ja ökoloogiliste probleemide kohta tänapäeva maailmas, ning innustavaid ideid, kuidas neid lahendada.

Keskne Ayahuasca kogemus on vaimsus. Vaimu, keha ja hinge tervendava tseremoonia käigus saab alguse vaimset ärkamist ja arengut süvendav protsess. See ärkamise ja vaimse arengu protsess võib jätkuda lõputult, isegi siis kui Ayahuascat enam uuesti ei võeta.

Ayahuasca keedusAyahuascat peetakse jumalikuks, pühaks, maagiliseks joogiks – mis õpetab sügavat austust elu ja maailma vastu ning hõlbustab isikliku parenemist ja eneseavastamist ja aitab pääseda kaasaegse meditsiini piiride taha. Usutakse, et ühe Ayahuasca sessioonil on potentsiaali olla sama tõhus kui 10 aastat psühhoteraapiat või meditatsiooni.

Ayahuasca kogemus on igal isikul väga individuaalne ja unikaalne, kuna see võimaldab otsest seost sügavama alateadvusega, hõlbustades sügavat sidet oma tõelise, sisemise ja kõrgeima “minaga”. Ayahuasca avab akna meie hinge ja näitab meile, kes me tegelikult oleme ja mis me võime saavutada.

Me usume, et kasu, mis saadakse Ayahuasca tundmaõppimisel on mõõtmatu, nii isiklikul kui laiemal tasandil.

Ayahuaska ja tervendamine

Paljud vihmametsade shamaanid nimetavad seda lihtsalt “el remedio”- ravim- ja usuvad, et Ayahuasca on võimeline ravima erinevaid tõbesi, olgu see siis füüsiline või mentaalne, alates vähist depressioonini.
Shamaani maailmas loetakse kõigi haiguste põhjuseks organismis toimuvaid energia blokeeringuid ning meele, keha ja hinge vahelist mittetasakaalustatust.
Õige tervenemine saab toimuda ainult siis kui seda viiakse läbi üheaegselt nii füüsilisel, emotsionaalsel kui spirituaalsel tasandil. Sellest seisukohast lähtudes on egol põhinev lääne ühiskond vaimselt haige ja tasakaalust väljas ja vajab tervendamist. Kõik haigused on kõigest selle tasakaalutuse ilming. Ayahuascat kasutatakse nii diagnoosimiseks kui tasakaalu taastamiseks ning holistiliseks tervendamiseks, tänu millele on võimalik jõuda kaugemale tavapärase ravi piiridest.

Paljude taimede raviomadused on teaduslikult tõestatud ja kõigile teadaolevad. Amazonase tsungli Curanderismo’t (ravitsemist) loetakse üheks võimsamaks maailmas.
Tsungel on tuntud oma imelise ravimtaimede mitmekesisuse poolest, paljud neist on juba tuntud, aga paljud vajavad veel avastamist. Paljud lääne farmaatsiatehaste poolt müüdavate ravimite tooraine on pärit Amazonase vihmametsade taimedest ning üha rohkem ja rohkem traditsionaalseid Amazonase ravimeid (passionflower, guarana, cat’s claw) leiab tee läänemaailma teadvusesse.

Teada olevalt ei ole meie planeedil ühtegi nii kõrgelt hinnatud, võimast ja austatud ravimtaime kui Ayahasca. Lõpuks on hakkanud ka läänemaailm tuinnustama selle taime fenomeeni, millest annab tunnistust järjest kasvav juhtivate teadlaste, akademikute, neuroloogide, filosoofide ja müstikute huvi Lõuna- Ameerika ja Ayahuasca kogemuse enda vastu. Isegi Harvardi Ülikool saatis hiljuti oma meeskonna uurima selle maagilise tervendamise üksikasju, andmaks seletust üha enam ilmevatele juhtudele kus peale Ayahusca seansse on haigusnähud täielikult kadunud. (vaata artiklit: Ayahuasca & Cancer: One Man’s Experience).

Psühhiaatria ja pediaatria professor Charles Grob Los Angeles-i Ülikoolist Californias on leidnud läbi oma uurimistööde, et Ayahuascat kasutanud inimesed on kogenud oma probleemide nagu depressioon, ärevushäired, sõltuvused ja isegi mõnede füüsiliste tervisehäirete vähenemist või kadumist ilma taasilmnemiseta.

Ayahuascat peetakse juba praeguseks väga tõsiselt võetavaks ja effektiivseks ravimiks Parkinsoni tõve puhul. Juba 1928 a kasutati edukalt loodusliku ainet nimega Banisterene Parkinsoni raviks. Banisterene on hästi tuntud kui taimse päritoluga Harmine ja on Ayahuasca üks tähtsamaid komponente. Kahjuks langes Banisterene Parkinsoni ravi eelistuste hulgast välja, kuna farmaatsia tööstus hakkas arendama sünteetiliste ainete uuringuid tänu nende patendeerimise võimalusele, mille tulemusena kadus ka huvi naturaal toodete vastu, mis pole patenteeritavad. Seda enam, et paljudes eksperimentaal ravimites mida Parkinsoni ravis kasutatakse, sisalduvad tugevad MAO inhibiitorid, millel on Pro-Dopamini omadused nagu Ayahuascal.
Ayahuasca on tugev lahtisti (tänu põhjalikule puhastavale toimele läbi oksendamise ja kõhulahtistuse), antibiootikum (mikrorganisme nagu viirused ja bakterid hävitav toime), analgeetikum (valuvastase toimega) desinfitseeriva ja kiirelt haavu armistava toimega.

Mõnede inimeste jaoks on koormaks vanad emotsinaalsed läbielamised, mida nad kannavad raske pagasina läbi elu. Ayahuasca võib soovi korral aidata tuua esile erinevaid probleemseid mälestusi ning läbielamisi, aidates leida neile lahenduse ja nendest vabaneda läbi oma puhastava toime. Ayahuasca kogemuse puhastav aspekt on ülimalt kasulik tänu sellele, et võimaldab vabaneda kogu saastal, mis blokeerib keha energiat. See sügavpuhastav süsteem on naturaalne detoxifikaator mis taastab nii psüühilise ja vitaalse harmoonia. Tänu sellisele puhastus protsessile saame teha uut ruumi oma elus kõrgemale energiale, teadvusele, loovusele ja vibratsioonile.

Originaal artikkel http://www.know-thyself.org/ayahuasca.html