Päiksesse vaatamise praktika

Täiuslik tervis taevast

Päiksesse vaatamise praktika- vaata otse päikesesse ja Sinu aju täitub eluenergiaga, mis Päiksesse vaatamise praktikatervendab sind igast tõvest ja muudab sind nii kehalt, vaimult kui ka hingelt harmooniliseks inimeseks. Sinu kehast saab sulle nii kuulelik kaaslane, et kui sa ei taha, ei pea sa talle isegi süüa andma, sest päikesevalgusest tuleb kõik eluks vajalik. Sinu vaim on nii selge ja terane, et probleemide esile kerkides näed sa juba nende lahendust, mis on kõige kasulikum sulle ja kogu maailmale. Su hing on nii tüüne, et pole olemas muret, mis saaks end sinna kinnitada.

Nii kirjeldavad päikesesse armunud inimesed oma elu pärast suhete sõlmimist selle kuuma tähega. Nii kirjeldatakse päikesejoogaga tegelejate saavutusi kirjalikes allikates. On see niisamajutt või lubavad „juhtumised elust enesest“ tõepoolest päikese imettegevasse jõudu uskuda? Kas tõesti on olemas eneseravimeetod, millega ei kaasne piiranguid ja pressinguid ja mis ometi viib täiusliku terviseni? Veelgi enam – meetod, mille õppimiseks ei ole vaja otsida õpetajat ja mille rakendamine ei maksa sentigi?

Inimese ja päikese suhted enne ja nüüd

Joogat seostatakse kindlate harjutustega kehale, teadlikumad oskavad selles näha keha ja vaimu koostööd tervise saavutamise nimel, mõned teavad, et jooga on kõikehõlmav eluviis. Päikesejooga ehk päikesesse vaatamise meetod lubab aga ainuüksi päikeseenergia õigel viisil endasse akumuleerimisel inimesele kogu eluks täiuslikku tervist ja vajalikku tarkust. Päikesejooga on vana aastatuhandeid ja arvatakse, et kunagi olid ajad, mil kõik inimesed praktiseerisid päikesejoogat, tervendades end päikesega ja elades kauem ning õnnelikumalt kui elatakse praegu. Praegu on inimese ja päikese suhted pigem halvad kui head. Valedel kellaaegadel päevitamine (kui ultraviolettkiirguse indeks on 5 ja üle selle) ning päevituskreemide nahale uhamine iga hinna eest pruuniks saamise eesmärgil tekitab suuremale osale inimestest pigem terviseprobleeme kui annab elujõudu.

Kuu aega tagasi külastas Eestit Hira Ratan Manek ehk HRM – mees, kes peab oma eluülesandeks päikesevaatamise meetodi tutvustamist kõikjal maailmas. HRM ütleb, et tänaseks juba tuhanded inimesed Indias, ka Venemaal, Bulgaarias, Ukrainas, Kreekas, Peruus, Ameerikas ja mitmel pool mujal usuvad päikesejooga tervendavasse jõusse ja praktiseerivad seda tervise parandamiseks. „See on gurudest ja õpetajatest vaba meetod,“ ütleb HRM. „See ei ole minu välja mõeldud, see on iidne meetod, mille fantastlist toimet ma olen ise kogenud ja näinud teisi inimesi kogemas. See ei maksa midagi ega nõua, et inimene oma elus midagi muudaks. Ta võib süüa nii, nagu sõi enne ja ta võib ka kasutada ravimeid nii, nagu kasutas enne. Päike tasakaalustab ise kõik inimese vajadused ja muudab tema harjumused samm-sammult tervislikemaks. See kõik tuleb valu ja vaevata.“
Päike äratab inimese aju

HRM kinnitab, et kõik probleemid inimese elus ja maailmas üldse tulenevad sellest, et me ei suuda oma aju „üles äratada“ ja kasutame vaid paari protsenti selle tegelikust potsentsiaalist. Kui mõelda, mida kõike on inimkond selle kahe protsndiga siiski suutnud korda saata, võib vaid aimata, missugused piiramatud võimalused oleksid meil siis, kui suudaksime rakendada tööle kas 20 või 50 või 100% oma ajust! HRM arvab, et tänapäeval poleks inimesel mingi küsimus elada 250-300 aastaseks. „Kui soovida olla valgustunud ja elada probleemideta pikk elu ning lahkuda siit rahumeelsel viisil, siis ainus võimalus selleks on päikesesse vaatamine,“ ütleb päikesejoogi veendunult.

Üheks suuremaks takistuseks päikesejooga kiirema levimise teel on eelarvamused, hirm, et päikesevalgus on silmadele kahjulik. „Et valgus silmi parandab, on ju tõestatud,“ ütleb HRM. „Silmade kaudu saab inimene päikesevalgusest A-vitamiini, mis on just nägemise parandamiseks väga oluline. Tuleb lihtsalt teada, millal ja kuidas päikest vaadata. Kui seda teha õigesti, on see absoluutselt kahjutu, enamgi veel – see on väga kasulik! Kellel on kae, siis selle mõju nõrgeneb, kelle on kaug- või lühinägelikkus, kana- või värvipimeduse – ka need hädad kaovad. Lisaks vaimsete kõrvalekallete taandumine, unehäirete, paanikahoogude, kurvameelsuse kadumine.“

HRM võrdleb inimese aju arvutiga. „Aju on superkompuuter, kõvaketas, mis on meie sees ja millel on kogu informatsioon, kõik vastused kõigile küsimustele,“ ütleb ta ja lisab: „Aju energiaallikaks on päike. Kui footonid sisenevad läbi silmade ajju, saavad rakud ajus rohkem energiat ja suudavad sel viisil uueneda. Teadlased on kinnitanud, et neuronite hulk ajus võib sel viisil suureneda ja ajurakud uueneda. Ajust aga algab keha suunamine. Kui me ravime oma keha, tegeleme sümptomidega, aju energiseerides jõuame aga probleemi allikani ja kõrvaldame selle.“

Iga korraga pisut kauem

Päikest on ohutu vaadata tunni aja jooksul pärast päikesetõusu ja tunni aja jooksul enne päikese loojumist. See on aeg, mil ultraviolettkiirguse indeks on kindlasti alla 2. Vaadata tuleks päikest 10 sekundi kaupa ja üks kord päevas või pool ajast hommikul ja pool õhtul. Igal järgmisel vaatamise päeval lisada vaatamisajale 10 sekundit, mitte rohkem, sest aju tuleb laadida väga aegalselt, kiirustamine võib tekitada jääkaineid ja ebamugavustunnet.
Kui mõnel päeval või nädalal päikest neil aegadel nähtavale ei ilmu, pole katki midagi. Kui päike taas end sobival ajal näitab, vaadata edasi sealt, kus vaatamine pooleli jäi: ikka 10 sekundit iga korraga juurde lisades. Eesti tingimustes kulub kogu programmi läbimiseks (s.o jõudmine 44minutilise vaatamiseni ühel päeval) 2,5 kuni 3 aastat. Päikeseküllastel maadel läheb see kiiremini: kui iga päev 10 sekundi kaupa edasi liikuda, kestab programm 9 kuud. Tulemuse kvaliteedile programmi läbimise kiirus ei mõju.
Soovitav on päikest vaadata sirgelt seistes ja paljajalu. Silmad võivad pilkuda või kissi tõmbuda. Kindlasti peaks vaataja olema lõõgastunud seisundis ning pühenduma sel ajal ainult päikesevaatamisele. Muud mõtted peaksid jääma kõrvale. See võib lugedes tunda ehk keeruline, kuid kui järk-järgult päikest vaadata, siis toimub see kõik iseenesest. Kui inimene soovib päikesesse vaatamise ajal palvetada, võib ta seda teha. Päikesevaatamise praktika on religioonivaba, niisiis jääb inimene selles just niisuguste vaimsete põhimõtete juurde nagu ta ise soovib. Et minutite ja sekundite lugemine täpne oleks, on soovitav panna taskutelefon või stopper „äratama“. Kui aeg täis, sulgegu päikesevaataja silmad ja keskendugu kolmandas- ehk ajusilmas toimuvale värvide virr-varrile. Kui see on rahunenud, avada silmad. Kui rabistada ja teha silmad lahti enne, võib mõnda aega näha tumedaid laike.

Kui mingil põhjusel ei saa kirjeldatud viisil päikest vaadata, võib seda teha istudes ja ka läbi puhta aknaklaasi. Prillid tuleb eest võtta, kontaktläätsed võivad silma jääda
Kuigi HRM toonitab, et tema ei ole päikesevaatamise meetodi looja, saab siiski öelda, et ta on selle taasavastaja ja tänapäevastaja. Katse-eksituse meetodil iseenda peal on ta pannud kokku programmi, mille võib jaotada kolme ossa ja mida võib ka praktiseerida kas terve programmina või piirduda ühe või kahe osaga. Vastavalt enesetundele võib päikese vaatamist jätkata ka siis, kui terve programm on läbitud, kuid siis juba pigem sellega kaasneva naudingu kui vajaduse tõttu, sest tegemist on ühekordse ettevõtmisega, mille tulemused jäävad inimesele eluks ajaks. HRMi järgi toimuvad selged muudatused iga kolme kuu järel, mistõttu on ka praktika osad just nii seatud: 0-3 kuud; 3-6 kuud ja 6-9 kuud. Kes läbib terve programmi ja vaatab päikest järjest 44 minutit on lisaks heale tervisele, vaimsele ning hingelisele tasakaalule ületanud ka näljatunde ja võib soovi korral üle minna päikesetoidule.

Päikesegurmaan

Milda Maria Trinskyte, joogaõpetaja
Otsisin teavet meetoditest, mille abil inimene saab ise parandada oma nägemist ja sattusin HRMi koduleheküljele ning armusin päikesejoogasse kohe. Olen vaadanud päikest täisaja: 44 minutit järjest. Loobusin prillidest, mida kandsin 40 aastat. Et saaksin päikest vaadata ka ajal, mil Eestis seda peaaegu pole, võtsin ette ümbermaailmareisi. Ka teisi joogaalaseid koolitusi läbides vaatasin päikest Ameerikas, Austraalias ja Indias. Kokku läbisin päikest „jälitades“ 31 636 miili ja mul õnnestus programm läbida ühe aastaga. Iga päikesetõus ja – loojang on eriline, mis teeb päikesevaatamise ka esteetiliselt ülinauditavaks. Samuti kaasneb sellega ainulaadne sisemine vaikus, meditatiivne kõiksusele suunatud tänutunne. Minu energiavarud on täienenud, olen muutunud tasakaalukamaks ja pole mingit küsimust ebaolulised asjad endal peast pühkida. Kasutan ka päikeseenergiseeritud vett: joon seda ja vahel ka pesen ennast sellega, kastan selle veega oma lilli ja pakun päikesevett ka kassile. Kavatsen programmi lisada liivapeal käimise. On väga oluline, et inimene võtab ise endale vastutuse oma tervisliku seisundi eest ja päikesejoogas just see toimubki. Arvan, et see on parim enesetervendamise meetod ja lisan selle õpetuse ka enda joogakoolituse kavva.
E-mail: hellsuslik@hot.ee
GSM: 53493488

Päikesevaatamise Praktika Hira Ratan Maneki meetodi järgi

Hira Ratan Manek on Päikesevaatamise Praktika kõige laiemalt tuntud initsiaator ja edasiviija. Algupäraselt oli päikesevaatamine vaimne harjutus, nüüd on sellest saamas teaduslikult põhjendatud harjutusteseeria ning alljärgneva õpetuse järgi võib seda praktiseerida igaüks. Iga päevaga muutub Päikesevaatluse Praktika populaarsemaks ning on tuntud kui HRM nähtus (HRM Phenomena). Hira Ratan Manek katsetas ja jälgis päikesesse vaatamise mõjusid enda peal kolm aastat ja töötas Päikesevaatamise Praktika välja isiklikult katse-eksituse meetodil. Päikesevaatamist saab järgi teha ükskõik kes, ükskõik, mis maailmanurgast ja ükskõik, mis aastaajal. Hira Ratan Manek ei ole ainulaadne isik – igaüks on samaks võimeline. Nüüdseks on praktiseerijate arv tõusnud tuhandetesse ning nad kõik saavad sellest suurepäraseid tulemusi. Brasiilias, Austraalias, Saksamaal on rohkem kui 3000 inimest, kes elavad päikeseenergiast. See on iidsete aegade praktika uussünd.
Yogananda on oma raamataus „Joogi autobiograafia“ intervjueerinud paljusid pühakuid ja müstikuid, et leida nende toidust loobumisele seletust. Tavaliselt sai ta vastuseks, et päikese energia sisenes neisse salajase ukse kaudu ja jõudis pikliku ajuni. Nad ei soovinud siis oma saladust avaldada ning nii jäid need teadmised laiale ringile pikaks ajaks kadunuks.

Hira Ratan Manek ja Milda Maria Trinskyte
Indias, märts 2008.

Ohutu päikesevaatamise praktika

Päikesevaatamise Praktika on ühekordne harjutusperiood sinu elus, mis hõlmab harilikult 9 kuud. Harjutusaja võib jaotada kolme faasi – 0-3 kuud, 3-6 kuud ja 6-9 kuud pluss paljajalu käimise periood.
Päikesevaatamise Praktika ajal peab päikesesse vaatama üks kord päevas, vabal valikul kas päikesetõusu või -loojangu ajal ning ainult silmadele ohututel aegadel. Ohutu aeg on 1 tund pärast päikesetõusu ja 1 tund enne loojumist. On teaduslikult kinnitatud, et neil tundidel silmale kahjulikke UV ja IR kiiri läbi atmosfääri ei tungi. Täpseid päikesetõusu ja loojumise aegu võid kontrollida ajalehest. Nii hommikune kui ka õhtune aeg sobivad päikese vaatamiseks sama hästi ja valik sõltub vaid sinu isiklikest eelistustest ja mugavusest. Päikese vaatamine ohututel tundidel lisab organismi A ja D vitamiine. A vitamiin on silma tervise hoidmisel asendamatu – see on ainuke vitamiin, mida silm tagelikult vajab. Päikesevaatamisega tegeledes paranevad silmahaigused ja hakkad selgelt nägema.

Need inimesed, kel ei ole võimalik ohututel tundidel päikesevaatlust teha, võivad analoogseid tulemusi saavutada päikesevannide kaudu, kuigi siis ei ole päikeseenergia mõju nii tugev. Päikesevannide võtmiseks sobivad kõige paremini need päevatunnid kui UV kiirguse näitajad on 2 ringis või madalamal. Sellised ajad on harilikult 2 tundi pärast päikesetõusu ja 2 tundi enne loojumist. Päikesevanne päeval peaks vältima, lubatud on see vaid talvekuudel, kui UV näitajad on terve päeva jooksul 2 ringis, mis on inimesele ohutu. Kontrolli kohalikust ajalehest või internetist, millised on sinu piirkonna näitajad. Ära kasuta päikesekaitset. Kui keha kuumeneb üle, peab higi saama vabalt välja voolata. Kui oled aga kaetud kreemide või make-up’iga, pääsevad neis olevad kahjulikud ained pooride kaudu sinu organismi – nahavähk on meie oma vigadest alguse saav haigus.

Vaata päikest teleka asemel. Teleka kiirgus on päikese kiirgusest palju intensiivsem ja kui sa oled võimeline vaatama telekat lähedalt ja pikaajaliselt, võid vabalt ka päikest vaadata. Usu, et päikesekiirgus, mis sinu silmadesse jõuab on suure kasuteguriga jõud ja sulle see kahju ei tee. Sellised mõtted annavad sulle paremaid ja kiiremaid tulemusi. Ka uskumata päikesekiirguse parandavasse jõusse, saavutad sa päikesevaatamise praktika jooksul häid tulemusi, kuid see võib sul rohkem aega nõuda. Sa ei pea end mingilgi viisil piirama – võid jätkata oma igapäevarutiiniga ja nautida söömist samamoodi kui ennegi. Nälg taandub praktika edenedes iseenesest.

0-3 kuud

Esimesel päeval vaata päikest ohutul ajal ainult 10 sekundit. Järgmisel päeval vaata 20 sekundit ja seejärel lisa 10 sekundit iga õnnestunud päevaga. Seega kümne järjestikuse päikesevaatamise päeva järel vaatad sa päikest juba 100 sekundit e. 1 minut ja 40 sekundit. Seisa paljajalu paljal maapinnal. Silmad võivad pilkuda ja ei pea täiesti liikumatult püsima. Ära kasuta prille või läätsesid päikesesse vaatamise ajal.

Sa võid päikesevaatamist teha samast kohast iga päev. Sarnase mustri järgimisel on omad eelised. Kui sa soovid päikesevaatamise ajal palvetada, võid seda omal vabal valikul teha. Ükski palve ei ole kohustuslik või eelistatud.

Igaks juhuks võiksid arsti juures enne praktikaga alguse tegemist oma silmi kontrollida. Nii saad ka teaduslikkku kinnitust, et oled ohutul rajal. Samuti võiksid aeg-ajalt uuesti silmi kontrollimas käia. Igaks juhuks võid osta foto-päikesekaarte (photo sun-card), mis mõõdavad UV ja IR kiirguse tugevust. Aga sa ei pea tingimata mõõtmisvahendeid kasutama, võta kuulda oma tervet talupojamõistust ja katkesta päikesesse vaatamine, kui tunned, et sinu põsed hakkavad päikesest õhetama.

Kui oled päikest vaadanud 3 kuud, oled jõudnud 15 minutilise sessioonini ühe korra kohta. Kui sa oled võimeline vaatama telekat 3 tundi järjest, oled kindlasti võmeline ka veerandtunni jooksul päikest vaatama. Kui oled sellise taseme saavutanud, mis hakkab siis toimuma sinu ajus? Päikesekiired e. päikeseenergia hakkab inimese silma kaudu laadima hüpotalamuse trakti, mis on side võrkkesta ja aju vahel. Aju aktiveerub kui energia sellise kanali kaudu temani jõuab. Loomupäraselt ajus olevad programmid hakkavad tööle ja me hakkame tunnetama muutusi. Kaovad mured ja pinged, tekib rohkem enesekindlust eluprobleemide lahendamisel, sest positiivne ellusuhtumine muutub negatiivsest tugevamaks. Samuti kaovad hirmud, sest meelemuutuse tõttu kaovad ka psühhootilised kõrvalekalded. Selline on esimene kolmandik Päikesevaatamise Praktikas ning oodatavad tulemused.

Inimese natuuril on häid ja halbu omadusi, nagu on mündil kaks külge. Päikesekiirguse vähenedes tulevad esile halvemad küljed. Kui ajusse siseneb päikesevalgus, saavutavad head omadused ülekaalu, taandub ka hoolimatus. Vahetevahel võid sattuda segadusse sellest, mida kuuled ja loed. Sa võid saada vastukäivat informatsiooni nagu näiteks, et alkohol on sulle halb aga punane vein hea. Sa oled üle ujutatud elu erinevate probleemidega ja jälestad otsuste vastuvõtmist. Kuid kolmekuulise päikesevaatluse järel oled enesekindlam ja tead, millised on sinu sisemised vastused. Sinu tasakaalustatud meel taipab ja oskab langetada sinu jaoks õigeid otsuseid. Sa arendad endas võimeid, mis on sulle juba sünnipäraselt kaasa antud. Halvad iseloomujooned, nagu viha, kadedus, armukadedus kaovad sinust. Sinust saab armastav olend. Sa meeldid kõigile. Sa ei tee kellelegi halba. Sa oled positiivne ja kartmatu. Sinust saab kaastundlik inimene. See on suur võit maailma rahule. Positiivne lähenemine lahendab probleeme ühiskonnas. 3,5 kuuga on kõik muutunud.
Psühhiaatrid on avastanud, et depressioon tekib päikesevalguse vähesuse tõttu. Sa saavutad täiusliku tasakaalu. Surmahirm kaob. Sinu meel muutub nii, et sa hakkad surma tervitama. Ükskõik, mis juhtub, oled valmis kõike rahus aktsepteerima. Sa ei muretse millegi pärast.
Kõigil meist on mõni väiksem või suurem vaimne hälve, aga päikest vaadates need tasapisi kaovad.

3-6 kuud

Järgmiseks hakkavad kaduma füüsilised haigused. 70 – 80% söögist saadavast energiast kasutatakse aju poolt ja enamus sellest raisatakse tühja muretsemise ja pingete peale ära. Kuna koos päikesevaatamisega kaovad pinged, kaob ka vajadus liigse energia järele ning seetõttu ka vajadus söögi järele kahaneb.

Kui oled saavutanud 30-minutilise päikesevaatamise sessiooni korraga, hakkavad taanduma sinu füüsilised haigused, sest selleks ajaks on kõik spektri värvid sinu ajju jõudnud. Aju jaotab vajadusele vastavalt värvide praana organite vahel ära. Iga organ vajab teatud värvi praanat, näiteks neerud punast, süda kollast, maks rohelist jne. Iga värv jõuab vastavasse organisse ja tervenemine võib alata. Samamoodi mõjuvad ka teised värviteraapiad – Reiki, Praana tervendamine jm. Võid panna vajalikku värvi looduslikke kive oma veenõusse või oma joogivett kindlat värvi klaasanumas 8 tundi päevas päikesevalguse käes hoida. Niimoodi talitades saab vesi tervendavad omadused. Värviteraapia kohta levib palju informatsiooni. Kasuta päikesesse vaatamise ajal ka autosugestiooni abi.

6-9 kuud

7,5 kuu möödudes, kui vaatad päikest juba 35 minutit korraga, tunned, et sa ei vaja enam niipalju toitu kui varem. Sa hakkad saama päikeselt n.ö. mikrotoitu, otsest päikeseenergiat. Niimoodi väldid ka tavatoiduga sissevõetavaid mürke. Inimene vajab toitu täpselt niipalju kui nälg talle teatab, ei rohkem ega vähem. Kui energiatase kehas langeb, annab sellest märku nälg. Mitte toit ei ole keha vajadus, vaid energia. Üldisemalt võttes sööd sa ka toiduga endale päikeseenergiat sisse, sest kõik vajab kasvamiseks päikest. Kui päikest ei ole, ei kasva meile ka toitu.

8. kuu saabudes peaks sinu näljatunne juba taanduma, kuni kaob lõpuks üldse. Vähem võimekatel õpilastel või sellistel, kellel ei ole piisavalt usku, peaks nälja taandumine kohale jõudma 9. kuu lõpuks e. selleks ajaks kui vaatad päikest korraga 44 minutit. Seejärel peaks näljatunne kaduma. Samuti kaovad isud, mis on tugevalt näljaga seotudtunded. Energiatase kehas aga tõuseb, sinu aju on päikesest aktiveeritud. Tubli! oledki jõudnud päikesest toituja tasemele.

Peale 9 kuud

Peale 9. kuu lõppu ehk kui oled saavutanud 44 minutit päikesesse vaatamist sessiooni kohta, peaksid oma harjutusperioodi lõpetama, sest pikemalt päikesesse vaatamine mõjub juba silmadele kahjulikult. Peale päikesevaatamise praktika lõppu hakkab keha enrgiatase langema. Taseme langust peab tasakaalustama teiste vahenditega. Nüüd pead iga päev 45 minutit paljajalu paljal maal kõndima. Pead jälgima, et teeksid seda täiesti lõdvestunult. Ära kõnni tormakalt, sörgi ega jookse. Võid valida omale sobiva aja päeva jooksul, soovitavalt ajal, kui maa on soe ja päike langeb sinu kehale. Paljajalu käimise ajal aktiveerub sinu aju keskel olev osa – käbinääre e. kolmanda silma keskus. Käbinäärmesse jõuavad ka sinu silmanärvi lõpmed. 25 aasta eest ei osatud käbinääret veel hinnata ja arvati, et see on kasutu. Praeguseks ajaks on paljud pühendunud teadlased avaldanud käbinäärme ja selle talituse kohta umbes 18 000 artiklit. Käbinääret esindab jalal suur varvas. Ka teised 4 varvast esindavad erinevaid aju osi – ajuripatsit, hüpothalamust, thalamust ja amygdalat. Amygdala on samuti meditsiinilistes uuringutes saavutanud huviobjekti staatuse viimase kahe aasta jooksul. See on päikese ja kosmilise energia tuum ja mängib olulist osa päikeseenergia moondamisel meile vajalikuks energiaks. Paljajalu käies rõhub sinu keharaskus kõiki varbaid, stimuleerides sedaviisi ka mainitud ajuosi. Sellega koos mõjutab sind ka maa soojus/energia ning sinu peale e. krooni chakrale langev päikese praana. Chakrate tõeline keskus asub ajus, mitte selgrool nagu tavaliselt arvatakse. Kui päikeseenergia jõuab sinu ajusse, aktiveerib ta tervet sinu keha. Jaluta lõdvestunult 45 minutit paljajalu iga päev terve aasta jooksul ja sa ei tunne vajadust söögi järele. Kui oled sel kombel ennast laadinud ühe aasta jooksul, võid paljajalu käimisest loobuda – muidugi kui oled oma tulemustega rahul. Sulle peaks piisama nüüd sellestki kui iga 3-4 päeva tagant oled mõned minutid päikese käes.
Jätka paljajajalu kõndimist ka edaspidi kui soovid, et sinu immuunsüsteem töötaks veatult, samuti kui soovid suurendada mälumahtu ja intelligentsust. Sinu käbinääre aktiveerub seda enam, mida rohkem stimuleerid oma jalataldu. Aktiivne käbinääre võib ka imetegusid korda saata – sinus arenevad telepaatilised võimed ja sa võid olla mitmes kohas ühekorraga. Kuna sinu siseorganid saavad päikesenergiat ja seega ka jäätmeid enam ei teki, saavad nad funktsioneerida teisel moel. Kui suudad oma aju ja terve keha sedaviisi aktiveerida, saavutad valgustatud seisundi. Sa võid lugeda minevikku, olevikku ja tulevikku. Kõik sinu probleemid saavad lahenduse.

TÄHTIS: Peale päikese vaatamist pane silmad kinni kuni kolmandas (aju) silmas kaob päikese kujutis (1-3 min).