Liblikmassaaž

Liblikmassaaž on üks ligi 30st leebe bioenergeetika (Gentle Bio-Energetics, www.gentlebio-energetics.com) meetodist. Need meetodid töötavad energia tasandilLiblikmassaaz

Eesmärk on see, et inimese enda energiasüsteem hakkaks tasakaalustuma. Terapeut oma või muud energiat, nagu näiteks reikis, sinna ei suuna.

Liblikmassaaži tehakse üle keha, pealaest jalataldadeni ja see kestab umbes 15 minutit. Liigutused on kiired, ülevalt alla ja seest väljapoole, mitte nagu klassikalises massaažis. See massaaž paneb inimese eluenergia voolama.

Sünnist alates saame väiksemaid või suuremaid traumasid,mille tagajärjel võib eluenergia vool halveneda. Normaalse energiavoolu taastamiseks saab kasutada liblikmassaaži, mis õrnalt sulatab trauma ajal tekkinud kaitsekihid ehk kaitserüü.

Kaitserüü võib tekkib peale igat traumat ja on traumajärgselt vajalik näiteks selleks, et väikelaps oma emotsioonidega toime tuleks. Nii me kannamegi vahest oma kaitserüüd terve elu kaasas ja tunneme, et midagi on valesti. Täiskasvanuna ei ole sellist kaitserüüd vaja, see pigem takistab elus hakkama saamist.

Liblikmassaaž võimaldab ka stressi või väsimuse puhul lõõgastuda nii täiskasvanutel kui lastel. Vanematel soovitatakse seda massaaži teha kodus lastele, see võimaldab laste ja vanemate vahelist sidet luua või taastada. Kusjuures teraapiasse lapsega koos tulles õpetatakse emale või isale peamisi võtteid, mida kodus kasutada.

Tegelikult saigi liblikmassaaž alguse väikelastest. Tuntud psühhoterapeudi Wilhelm Reichi tütar dr Eva Reich arendas oma isa tööd edasi, töötades USAs 1950ndatel sünnitushaiglas enneaegsete beebidega. Ta tegi neile iga päev viis minutit õrna liblikapuudutust ja vastsündinud reageerisid sellele kohe – jume läks roosaks, nad hakkasid paremini hingama ja tekkis ka silmside. Imikute ellujäämisprotsent seal haiglas tõusis märgatavalt.

Liblikmassaaž aitab:

– mõnusalt lõdvestuda ja lõõgastuda.
– luua sidet paaridel, vanemate vahel, lastega.
– taastada energiat pärast õnnetusi/haigusi.
– emal sünnitusel lõõgastuda ja pärast sünnitust taastada energiat.
– beebi energial pärast sündi avarduda ja sünnikogemust integreerida.
– luua sidet, kui ema ja vastsündinud beebi on olnud eraldatud.
– adopteeritud lastel terveneda ja vanematega sidet luua.
– lõõgastada seedevalus beebisid.
– rahustada hüperaktiivseid lapsi.
– lohutada patsiente hospiitsis, surijaid.
– tervikuks liita keha, meelt ja vaimu

Õppisin liblikmassaaži LBE ametliku koolitaja Richard Overly käe all.

Kuula ka sarja Traditsiooni Tarkus saadet William Reich-st ja tema tütar Eva-st, kes on liblikmassaaži välja arendanud.