Tervisevõimlemine

Kui oled juba sellele lehele jõudnud, siis järelikult on aeg hakkata tegelema oma tervise edendamise ja tasakaalus hoidmisega läbi tervisevõimlemise.

Me kõik teame, et alates mingist vanusest, hakkavad teatud kohad kehas kas kangemaks jääma või endast tunda andma. Üldjuhul tuleb see sellest, et energiad ei liigu kehas enam nii hästi kui nooremas eas, mil olime rohkem energilisemad ja liikuvamad.

Õnneks on olemas selline võimalus nagu tervisevõimlemine, mis hõlmab endas erinevaid harjutuste komplekse, nii jooga praktikatest, kui teistest võimlemis liikidest, nagu:

tervisevõimlemineSamuti on võimalik õppida treenivaid ja toetavaid harjutusi, mis on mõeldud erinevatele probleemsetele piirkondadele nagu selg, hüppeliigesed, randmed jne. Eriti olulised on harjutused siis, kui meid on juba traumad tabanud.

Tihti peale on erinevad traumad ka tingitud sellest, et teatud lihasgrupid on jäänud nõrgaks ebapiisava füüsilise koormuse tõttu.

Hea näide sellest on sagedased seljatraumad ja nihestused, kus ongi põhjuseks nõrgad ja alatoonuses olevad lihased.

Seljaharjutused

Selja puhul on nendeks kõhu, tuhara ja selja lihased, mis toetavad lülisammast. Nende lihaste tugevdamisega saame leevendada seljavalu, ära hoida traumasi tulevikus ning säilitada ka hea rühi.

Kuna olen ise varasemalt seljahädade ja ka muude traumadega kimpus olnud, siis arvan et mul on kogemusi, mida ka edasi anda. Oma paljudele tervise probleemidele ja traumadele, olen leidnud lahenduse tänu treeningutele ja mõdukale füüsilisele koormusele.

SeljavenituspinkKui on juba tekkinud seljahädad, siis võib suureks abiks olla ka seljavenituspink, mida saab vajadusel kasutada või ka pikemaks ajaks rentida.

Ise olen nüüdseks jooga ja hiina tervisevõimlemisega tegelenud juba viimased 5 aastat ja soovitan seda ka teistele.

Kindlasti tekkivad sul kohe küsimused, kas see on ikka minu jaoaks, kas ma saan harjutusega hakkama, kas need harjutused sobivad minu probleemi korral ning kindlasti ka küsimus: “kust ma selle aja leian?”.

Arvan, et nendele küsimustele leiame kõige paremini vastuse koos. Sest siin lehel ei suuda ma kõiki peensusi lahti seletada ja kas kõik nüansid ka arusaadavadki oleks.

Ära karda

Julgustuseks ütlen, et treeningud ei ole keerulised ning on ülesehitatud tulenevalt personaalsest lähenemisest võimlejale. Peale teatud kogemuse omandamist, on harjutused tehtavad iseseisvalt kodustes tingimustes.

Tervisevõimlemine ei eelda eelnevat treeningkogemust ja erilist paindlikust, meie eesmärgiks ei ole “jala kaela taha saamine”, vaid terve ja tasakaalus organism.

Küsimuste ja huvi korral võta ühendust