Ravimtaime tinktuurid- mis need on?

Ravimtaime tinktuurid on väga tõhusad vahendid paljude haiguste raviks ja ka ennetamiseks. Tinktuurid on üks võimalik moodus ravimtaimede kasutamiseks, teede ja leotiste kõrval. Meie esivanemad on ravimtaimi kasutanud juba iidsetest aegades. Kuidas ravimtaimi kasutada, on hakanud tasapisi ununema. Selle on kaasa aidanud kaasaegne teadus ja elustiil, mis pakuvad meile kiirelt toimivaid ehk valmis “eliksiire”. 

Hoolides oma tervisest ja soovides terveneda keemiliste kõrvalmõjudeta, on meil võimalus kasutada ravimtaimi.

Ravimtaimedest võib abi olla erinevate haiguste puhul, kui ka immuunsuse turgutamiseks. Erinevaid taimi võib kasutada ükshaaval või taimi omavahel kombineerides. Üks taim võib abiks olla erinevate probleemide korral.

Näiteks põdrakanepit võib kasutada külmetushaiguste puhul, neerude toetamiseks, põiepõletiku ja paljude muude hädade korral jne. Tavalliselt tehakse ravimtaimedest teed, valades kuivatatud droogile keevat vett ja lastes sellel kümmekond minutit tõmmata. Antud teed võime juua juba kuuridena ning mitu korda päevas.

Põdrakanep aitabTeine variant on taimed panna likku alkoholi sisse ja saada selle tulemusna kontsentreeritud tinktuur. Tinktuuri saame kasutata nii, et lisame väiksele vee kogusele teatud hulga tilku (ca 15-30) ja võtame seda, kas 15-20 minutit enne või pärast sööki.

Ravimtaimi kasutades eeldavad inimesed, et need toimivad kiirelt ja koheselt. Paraku toimivad ravimtaimed teisiti, kui apteegis müüdavad tavaravimid.

Kannatlikus, järjepidevus ja pühendumus on omadused, mis taimeravi puhul viivad eesmärgini ja on väga olulised. Ravitaimede kasutamise korral peame varuma kannatlikkust, kuna nad toimivad aeglaselt ja pikaajaliselt. Tavaliselt läheb 5-7 päeva enne kui ravimtaimed mõjuma hakkavad.

Kui sul on küsimusi ravimtaimede või nendest tehtavate tinktuuride kohta, siis võta minuga julgesti ühendust kontaktivormi kaudu.

Ole terve tinktuuridIgal sügisel on saadaval valik värskeid ja naturaalseid, puhtast eesti loodusest pärit tinktuure, tervise turgutamiseks ning immuunsuse tõstmiseks. Kui soovid midagi personaalset, siis võta julgelt ühendust ja leiame lahenduse ka sinule.