Artemisia absinthium ehk koirohi

Artemisia absinthium ehk koirohi

Artemisia absinthium ehk koirohi on eristatav teistest puju perekonna isenditest tema hõbehallide lehede ja varte poolest. Taimel on mõrkjas-kirbe lõhn. Eriti tugev on lõhn mistahes taime osa sõrme vahel muljudes. Tenerifel olen taime korjanud läänerannikul, nii uhteorgude (barrancode) põhjas, kui lubja- ja liivakivistelt seljandikel.

Artemisia absinthium ehk koirohi on mitmeaastane taim, mis võib kasvada veidi üle meetri kõrguseks. Õied on kobaraisse koonduvad, tillukesed ja helekollased.

Ravimiks saab korjata taime õitsvaid latvu ja lehti. Koirohtu kasutatakse mitmete alkohoolsete jookide, nagu vermut ja absint koostises. Taim siis sisaldab hulgaliselt erinevaid keemilis ja orgaanilisi aineid, nagu – eeterlikke õliid, mõruaine, parkaine, absinthiin, orgaanilisi happeid. Ravimtaimena on koirohust abi mitmesuguste hädade korral, nagu – seedimiskorratus, kõhugaasid, kõhulahtisus ja –kinnisus, sooleparasiidid, täid, külmetus, valulik menstruatsioon, kõhukrambid. Hea abimees on taim seedetrakti tegevuse ja isu parandajana.

Artemisia absinthium ehk koirohi

Ravimtee valmistamine – võib kasutada nii värskeid, kui kuivatatud lehti ja õitega ladvaoksi. Ürdi kogus võiks olla (mõni leht tassi vee kohta) Panna tassi ja valada peale  keevat või kuuma vett ning lasta tümmata kaane all 2-10 minutit. Peale seda kurnata ja juua. Seedehädade korral on hea juua teed enne sööki.

Koirohu liigne tarvitamine võib põhjustada peavalu ja lihasekrampe. Kui te pole päris kindel, siis mõistlik oleks enne tarvitamist või haigusnähtude püsimisel nõu pidada arstiga või fütoterapeudiga.