Argemone mexicana

Argemone Mexicana

Argemone Mexicana, tuntud ka kui Mehhiko unimagun, kollane ohakas. Tal on tugev ja  püstine vars, millel on dekoratiivne kollane õis. Taime varrele teravad okkad, väga sarnane ohakaga, selle pärast kutsutakse ka ilmselt kollaseks ohakaks. Ta kasvab troopilises, kuivas ja päikselises kliimas.

Argemone Mexicana kasvab jäätmemaadel ja on mitmeaastane taim, mis võib kasvada umbes 1 meetri kõrguseks. Õied on kollased. Vili koosneb kuprast, milles on mitu väikest vaheseina ja seemned, mis meenutavad sinepit.

Argemone Mexicana

Parandab seede- ja väljutamis protsesse ning taastab keha normaalse funktsiooni, eriti krooniliste nahahaiguste korral.

Kasutatakse kusepõie põletiku ja vedeliku ebanormaalse kogunemise korral rakukudedes. Samuti on abi taimest kollatõve puhul.

Väliselt kasutatakse silmahaiguste korral. Kasutusel maohamustuse vastumürgina. Soodustab limaste eritiste eemaldamist bronhidest ja sobib kasutamiseks lahtistina.

Rahustab ja kaitseb seedekulglat ning leevendab põletikku. Samuti kasutatakse astma raviks.

Juurt ja vart kasutatakse seede- ja väljutamis probleemide korral, kusepõie põletiku ja nahahaiguste korral.

Kollast mahla või piimjat taimevedeliku kasutatakse liigse vedeliku kogunemise korral kudedes, kollatõbi ja nahahaiguste puhul. Seda kasutatakse ka välispidiselt silmahaiguste korral.

Väidetavalt on seemned hea vastumürk mao hammustuse korral. Neid kasutatakse ka lahtistina ja lima eemaldamiseks bronhidest. Samuti rahustavad ja kaitsevad nad seedetrakti ning leevendavad põletikku. Astma korral kasutatakse seemnete teena,  annuses 1 tl 1 tassi keeva vee kohta.

Vaata ka teisi artikleid: Kanaari saared ja ravimtaimed.