IMELINE RAVIM – LOE, MIKS SA PEAKSID kasutama naturaalset õunaäädikat iga päev

Õunaäädikas

Naturaalne õunaäädikas (täpsemalt õunasiidrist valmistatud äädikas, ingl apple cider vinegar, ACV) on tõhus ja antibakteriaalne looduslik rohi paljude selliste hädade vastu, mille vastu kirjutatakse muidu antibiootikume ja teisi mitmete kõrvalmõjudega ravimeid, vahendab portaal Telegram.ee

Õunaäädikas on tõhus naturaalne ja antibakteriaalne aine, mis sisaldab palju tähtsaid mineraale ning mikroelemente, näiteks kaaliumit, kaltsiumit, magneesiumit, fosforit, kloori, naatriumit, väävlit, vaske, rauda, silikooni ja fluori, mis kõik on terve keha jaoks vajalikud.

Naturaalset õunaäädikat valmistatakse värskete ja orgaaniliselt kasvatatud õunte purustamisega, lubades seejärel neil puidust vaatides käärida. See tõstab purustatud õunte naturaalseid käärimisomadusi, mis erinevad poelettidelt leitavate rafineeritud ja destilleeritud äädikate omadest.

Kui äädikas on käärinud, siis sisaldab see tumedat, hägust ja võrgutaolist bakterivahtu ehk sadet, mis on nähtav siis, kui seda rikkalikku pruunikat vedelikku vastu valgust hoida. Seda sadet võib kasutada omakorda uuele õunaäädikale lisamiseks, et kiirendada käärimisprotsessi.

Sadet sisaldav naturaalne äädikas sisaldab ka ensüüme ja mineraale, mida teistes toidupoodides leiduvates äädikates ületöötlemise, ülekuumutamise ja filtreerimise tõttu olla ei pruugi. Seetõttu on soovitatav osta ainult pastöriseerimata õunaäädikat, millel on ideaalne happelisuse (pH) tase 5-7, sest see tervislik jook on ühtlasi ka naturaalne probiootikum.

Miks on õunaäädikas kasulik?

Naturaalne õunaäädikas on imeline looduslik rohi paljude selliste hädade vastu, mis muidu vajavad antibiootikume ja teisi ravimeid, millel on mitmeid kõrvalmõjusid.

Eriti kasulik on õunaäädikas:

• põskkoopa- ja kurgupõletiku vastu võitlemisel;
• kõrge kolesteroolitaseme langetamisel;
• akne ja teiste nahaprobleemide ravimisel;
• keha kaitsmisel toidumürgituse eest;
• allergiate tõrjumisel;
• treeningust tingitud lihasväsimuse tekke takistamisel;
• immuunsüsteemi tugevdamisel;
• keha vastupidavuse suurendamisel;
• kaalulangust soodustava ainevahetuse kiirendamisel;
• seedimise hõlbustamisel ja kõhukinnisuse ravimisel;
• artriidi ja luuvalu sümptomite leevendamisel;
• põiekivide ja kuseteede põletiku ärahoidmisel.

Õunaäädika kasutamine

Kaalukaotus – õunaäädikat kasutati koduse kaalulangetamisvahendina juba sajandeid tagasi. Doktor D. C. Jarvis kinnitab, et ülekaaluline inimene kaotab tasapisi kaalu, kui võtab enne iga einet kaks teelusikatäit õunaäädikat koos klaasi veega.

Halb hingeõhk – õunaäädikas on tänu oma antiseptilistele omadustele suurepärane rohi halva hingeõhu ehk halitoosi vastu. Lihtsalt lisa kaks teelusikatäit õunaäädikat veeklaasi, kurista selle seguga kümme sekundit ja sülita seejärel välja. Korda seda protseduuri kuni klaas on tühi.

Kehalõhn – õunaäädikas on tõhus rohi halva kehalõhna vastu, sest see võib aidata tasakaalustada keha pH-taset, mis omakorda aitab kõrvaldada lõhna põhjustavaid baktereid. Kaenlaaluste lõhna vastu piisab sellest, kui kaenlaid igal hommikul korra lahjendamata õunaäädikase vatitupsuga pühkida. Jalalõhna vastu täida kauss sooja veega, lisa umbes kolmandik klaasitäit õunaäädikat ja lase oma jalgadel selles vedelikus kord nädalas veerand tundi liguneda.

Akne – õunaäädikas on naturaalne ravim akne vastu võitlemisel. Kanna mitu korda päevas vatitupsu abil nahale õunaäädikast ja veest koosnev lahus (2 supilusikatäit äädikat ühe veeklaasi kohta). See aitab vähendada põletikku ja pundumist.

Maksaplekid – õunaäädikas sisaldab väävlit, mis võitleb vananemise tagajärgedega ja on seetõttu sobiv maksaplekkide ravimiseks. Kanna iga päev neile tumedatele nahapiirkondadele lahust, mis sisaldab kaht teelusikatäit õunaäädikat ja üht teelusikatäit sibulamahla. Selle koduse ravimeetodi järgi peaksid plekid hakkama kahe nädala jooksul tuhmuma.

Tselluliit – paljud naised on avastanud, et õunaäädikas võib aidata vähendada tselluliidi esinemist.

Seentõbi – õunaäädikas on osutunud ka tõhusaks raviks seentõbede vastu.

Kõrvetised – tavaliselt esinevad kõrvetised pärast söömist, vahel kuni kaks tundi hiljem. Seda väga ebameeldivat tunnet saab leevendada, kui võtta kolm korda päevas enne söömist klaasitäie veega kaks supilusikatäit õunaäädikat.

Kõhukinnisus – õunaäädikat kasutatakse sageli naturaalse rohuna kõhukinnisuse raviks.

Kõhulahtisus – selle probleemil on mitmeid põhjuseid ja kuigi kõhulahtisust ei tohiks jätta ravimata, on see sageli keha jaoks loomulik viis vabastada end kahjulikest ühenditest ja sissesöödud ainetest. Õunaäädikas on oivaline naturaalne ravim kõhulahtisuse vastu, sest selle kõrge pektiinisisaldus on otsekui kaitsekiht, mis leevendab käärsoole ärritunud seina. Soovitatav on lisada kaks supilusikatäit õunaäädikat suurde veeklaasi ja juua seda sümptomite kestmise ajal kolm korda päevas.

Suhkurtõbi – õunaäädikas võib aidata kontrolli all hoida kõrget veresuhkrutaset, mistõttu kasutatakse õunaäädikat sageli loodusliku rohuna suhkurtõve vastu.

Kuidas õunaäädikat tarvitada?

Igapäevaseks enesetunde parandamiseks, kaalu langetamiseks ja pH-taseme tasakaalustamiseks:

• 2 teelusikatäit klaasi veega kolm korda päevas (enne söögikorda).

Ravimaks mõnda teravat terviseprobleemi, näiteks reflukshaigust, köha, bronhiiti või kurgupõletikku:

• 2 supilusikatäit klaasi veega kolm korda päevas (enne söögikorda).

Maitse parandamiseks võib alati lisada õunaäädikale teelusikatäie mett.

Allikas: Avasta.me